• Sledujte nás na soc. sítích

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2018

Datum: Duben 17, 2018 Autor: Olga Pelánová Kategorie: Akce,kurzy,semináře

WP_20170717_10_10_38_Pro - kopie - kopie - kopie

I. TURNUS (16.-20. ČERVENCE)

• PONDĚLÍ: „HRÁTKY S ŽITNÝM KVASEM“ – Děti si sáhnou na pravý 10letý žitný kvas. Zjistí, jaké druhy mouky existují (pšeničná, špaldová, žitná, pohanková, kukuřičná, rýžová, čočková, čiroková, kaštanová a žaludová), k čemu slouží a co se z nich dá udělat. Uhnětou vlastní chlebíček a také si ho upečou. (9:30)

• ÚTERÝ: „TŘEBOŇSKÝ SKŘÍTEK“ – LOUTKOVÉ PŘEDSTAVENÍ DIVADLA „SEDMIHLÁSEK (10:30)

• STŘEDA: WORKSHOP „TVOŘENÍ S ŽIVLY“ S RADKOU KOLLINGEROVOU – budeme malovat malé a velké formáty, vyzkoušíme, co umíme každý sám za sebe a co dohromady, zkusíme malovat štětci i různými jinými materiály a vyzkoušíme netradiční razítka; budeme malovat živly a živelně malovat (9:30)

• ČTVRTEK: DÍLNIČKY SE ZUZKOU MÁLKOVOU Z ATELIÉRU „BADGE“ – malování na tričko, technika přenosu fotky (vlastní) na dřevo (9:00)
Odpoledne: TVŮRČÍ DÍLNIČKA „PÍSKOVÁNÍ OBRÁZKŮ“ S VÝLETEM DO PENZIONU KASKÁDA, VRANÉ NAD VLTAVOU – s sebou kapesné na zmrzlinové aj. občerstvení (13:00)

• PÁTEK: PROGRAM SE ZVÍŘATY S JINDŘÍCHEM PAPOUŠKEM – představí se nejmenší opičky na světě, kosmani zakrslí a bělovousí, které si děti zkusí nakrmit červy, na konci programu se děti vyfotí s největším papouškem na světě (10:00)

 

II TURNUS (27.-31. SRPNA)

• PONDĚLÍ: „ANDÍLCI V KOŽÍŠKU“ – program se zvířaty (představí se např. valášek Jack, který děti povozí v kočáře, cvičení králíci, had Bóža, retriever Akéla, slepice Pepina překvapí znalostí barev a hrou v karty aj. (13:00)

• ÚTERÝ: „KAŠPÁREK A HASTRMAN“ – LOUTKOVÉ PŘEDSTAVENÍ DIVADLA „SEDMIHLÁSEK (10:30)

• STŘEDA: DÍLNIČKY SE ZUZKOU MÁLKOVOU Z ATELIÉRU „BADGE“ – malování na hrnek, dekorování krabičky na poklad (9:00)

• ČTVRTEK: „O VČELÁCH A VČELAŘI“ – PROGRAM S PETREM DOLENSKÝM Z ASOCIACE AMPI – vzdělávací divadelní představení „Jak se medvěd učil včelařit“ (o medvědovi zlodějíčkovi, kterému dá včela nejdřív pěkně za vyučenou, aby ho posléze včelař naučil včelařit a vařit med. Medvěd se sice létat nenaučí, zato už bude vědět, že opylování není opilování a že bez práce nejsou koláče ani med); pozorovací úl se včelami nebo modelový úl s fotorámečky, ukázka včelařských pomůcek, ukázka a ochutnávka jednodruhových medů, pylu, propolisu atd., výroba voskových včelek nebo svíček, sběr nektaru z květin -simulační hra

• PÁTEK: „HADROVÁ DÍLNIČKA“ – děti si dle vlastního výběru zhotoví džínovou taštičku, filcového maňáska, nebo dekorují kšiltovku; „DŘEVĚNÁ DÍLNIČKA“ – vypalování do dřeva, dekorace dřevěných klíčenek

 

NA OBOU TURNUSECH:

KOUPÁNÍ V BAZÉNU, VELKÁ TRAMPOLÍNA, PALAČINKÁRNA, VÝPRAVA DO PŘÍRODY, TÁBORÁK, PRÁCE S DIDAKTICKÝMI POMŮCKAMI A VZDĚLÁVACÍMI SOUBORY HER